Skip to content

Piedzīvojumu terapijas programma cilvēkiem ar ēšanas traucējumiem un emocionālo ēšanu

Ēšanas traucējumu piedzīvojumu terapijas programma, kuras laikā mēs varam novērot, dziedēt un mainīt negatīvus ēšanas jeb stresa menedžēšanas modeļus. Piedzīvojumu terapija nodrošina vidi, kuras pamatā esošā vai ilgstoša ēšanas traucējumu uzvedība kļūst acīmredzamāka un tāpēc vieglāk risināma un ārstējama.

Norise: 9.02.2024.-11.02.2024.

Šajā programmā ēšanas aspekts ir viens no daudzajiem elementiem, ar kuriem tiks strādāts, taču pamatā programma balstās uz landart, shēmu terapijas, asociatīvo metaforu un challange by choice elementiem. Programmā līdztekus tiks pielietota koučinga jeb personības izaugsmes pieeja, kas dos pievienoto vērtību un veicinās dalībnieka tālāku izaugsmi. 

Programma:

  • dod brīvu “telpu” no sociālajiem medijiem, spoguļiem, modernām drēbēm un kosmētikas; kā arī no kultūras vai ģimenes uzspiestajiem standartiem par izskatu – tas ļauj attīstīt labāku izpratni un ieskatu par to, cik lielā mērā šie ārējie faktori ietekmē uzskatus par savu ķermeni un veselību. Šo lietu neesamība cilvēka dzīvē (kaut arī īslaicīga) var dot tieši tādu pauzi, kāda cilvēkam nepieciešama, lai iegūtu skaidrību un kļūtu objektīvāks par savu ārstēšanu un pārmaiņām, kas jāveic nākamajam atveseļošanās posmam. 

Kad cilvēks iesaistās piedzīvojumu terapijas programmā, viņš zaudē spēju izmantot lielāko daļu savu pagātnes izvairīšanās metožu (videospēles, ekrāna laiks, izolācija, ēdiens, alkohols, u.c.) un tad stājas pretī savām emocijām jaunā veidā. Ja cilvēkam ir tendence paļauties uz pārtiku kā pārvarēšanas mehānismu – dabā tas ātri kļūst acīmredzams.

  • sniedz ieskatu emocionālas ēšanas ietekmē:  tā dod ieskatu par to, kā “neliela ēšanas traucējumu uzvedība” turpina būtiski traucēt cilvēka centienus sasniegt savus personīgos mērķus, jo bieži vien emocionāla ēšana tiek uzskatīta par mazu problēmu. Tomēr pat “nelielas” ķermeņa attēla vai ēšanas modeļu problēmas var ļoti ietekmēt indivīda dzīvi. Piedzīvojumu terapijā parādās “neliela” uzvedība, un pēc tam to var risināt un uzlabot tālākā darbā, taču cilvēkam ir ieviesta skaidrība par traucējošiem un palīdzošiem faktoriem.
  • palīdz apzināties savas dziļākās vērtības un to piepildījumu: Bieži cilvēkiem ikdienā nav laika domāt par to, kas ir manas vērtības un, cik tās ir piepildītas. Nav laika domā par to, vai tas, ko es daru ir, jo ES tā vēlos, vai daru kaut ko, lai piepildītu sabiedrības, vai iespējams, ģimenes gaidas. Un mēs varam mainīt to, ko mēs apzināmies.
  • palīdz “atlaist kontroli un perfekciju”: Dabā nekas nav ideāls. Un mēs esam dabas daļa. Piedzīvojumā nav 100% kontroles tā dalībniekam. Un šie aspekti bieži ir tie, kas ikdienā ‘trigerē’ mūsu neveselīgos ēšanas un stresa menedžēšanas paternus.  Šeit, drošā vidē, Tev būs iespēja ĻAUTIES un PAĻAUTIES, UZTICĒTIES. 

Šī piedzīvojumu terapijas programma  nav piemērota cilvēkiem, kuru pašreizējās ēšanas problēmas viņus apdraud medicīniski, un tā nav vieta, kur ĀRTSĒT smagus pastāvīgus ēšanas traucējumus.

ŠĪ IR programma

  • kur turpināt darbu, lai pārvarētu ieilgušo ēšanas traucējumu domāšanu un impulsus
  • kur pārvarēt ķermeņa tēla problēmas
  • kur izpētīt ģimenes dinamiku un tās lomu ēšanas traucējumu un ķermeņa tēla uzskatos,
  • kur sākt saprast, kāpēc ēšanas traucējumu un ķermeņa attēla problēmas turpina ietekmēt cilvēka dzīvi.

Ieguldījums sevī 259eur (+pvn)

Norises vieta: Tukuma novads

Programmu vada: 

Anna Balode –  piedzīvojumu terapijas praktiķis, ēšanas traucējumu mentors, koučs

Liene Viskupaite – piedzīvojumu terapijas praktiķis, komandu treneris

Iekļauts: 3 dienu programma, nakšņošana, veselīgas, pašu dalībnieku gatavotas maltītes (produkti tiek nodrošināti)

Nav iekļauts- transports uz nokļūšanas vietu

Ieguldījums sevī 259eur (+pvn)

Dalībnieku skaits ierobežots- grupa līdz 7 cilvēkiem. Vēlams pieteikties laikus, rakstot uz info@etresursucentrs.lv

Organizē: ĒT Resursu Centrs

Tiekamies dabā!